• Sn. Jean-Marc Ayrault ve Sn. Harlem Désir'in, Avrupa Birliği Bakanı Sn. Ömer (...)

  10 Şubat 2017

  Sn. Jean-Marc Ayrault ve Sn. Harlem Désir’in, Avrupa Birliği Bakanı (...)

  Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Sn. Jean-Marc Ayrault, 9 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Sn. Ömer Çelik’i kabul etti. Sn. Çelik ayrıca, Avrupa İşleri’nden sorumlu Devlet Bakanı Sn. Harlem Désir ile görüştü.
  Bakanlar, ikili ilişkiler ile, başta göçmenlik konusundaki işbirliği olmak üzere, Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkilerini ele aldılar.
  Sn. Ayrault ve Sn. Çelik ayrıca, (...)

 • Sn. Matthias Fekl'in Türkiye ziyareti (31 Ocak 2017)

  1. Şubat 2017

  Sn. Matthias Fekl’in Türkiye ziyareti (31 Ocak 2017)

  ış Ticaret, Turizm Tanıtım ve Yurtdışında Yaşayan Fransızlar’dan sorumlu Devlet Bakanı Sn. Matthias Fekl, Fransa-Türkiye Ekonomik ve Ticari Karma Komitesi toplantısına birlikte başkanlık ettiği Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekçi’nin daveti üzerine, 31 Ocak 2017 tarihinde İstanbul’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

 • İstanbul'da bir gece kulübünde vuku bulan terörist saldırıya ilişkin Dışişleri (...)

  2 Ocak 2017

  İstanbul’da bir gece kulübünde vuku bulan terörist saldırıya ilişkin (...)

  İstanbul’da bir gece kulübünde, insanların yeni yıla geçişi kutladıkları bir anda düzenlenen ve çok sayıda kişinin ölümü ile onlarca kişinin yaralanmasına sebep olan alçakça ve menfur saldırıyı kınıyorum.
  Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına, Türk yetkililerine ve ölenlerin kökeni olan bütün ülkelere taziyelerimi (...)

 • Rusya'nın Türkiye Büyükelçisine yönelik saldırıya ilişkin Dışişleri Bakanı (...)

  20 Aralık 2016

  Rusya’nın Türkiye Büyükelçisine yönelik saldırıya ilişkin Dışişleri (...)

  Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükeçisi Andreï Karlov’un bu akşam hayatına mal olan ve yaralıların meydana geldiği saldırıyı büyük bir teessürle öğrendim.
  Fransa bu alçakça eylemi kınar. Şiddetin ve terörizmin hiçbir gerekçesi olamaz. Büyükelçinin ailesine taziyelerimi sunarım ve bu dehşet verici elim olay karşısında, Rusya ve Türkiye’ye dayanışma duygularımı ifade (...)

 • Kayseri'deki terör saldırısına ilişkin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü tarafından (...)

  17 Aralık 2016

  Kayseri’deki terör saldırısına ilişkin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü (...)

  Fransa, bu sabah Kayseri’de düzenlenen ve ilk belirlemelere göre 13 kişinin ölümüne ve 48 kişinin de yaralanmasına neden olan terör saldırısını kınar.

  Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Terör ile mücadelede Türkiye ile dayanışma içinde olduğumuzu ifade ederiz.

  Actualités

  Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanlığı’nı Twitter’dan takip edebilirsiniz